Stiahnite si naše E-knihy ZADARMO Zobraziť e-knihy
  • Domov
  • FAQ
  • Kto je zodpovedná osoba (DPO)?

Kto je zodpovedná osoba (DPO)?

Všetky organizácie, ktoré spracúvajú osobné údaje, musia počítať s vymenovaním funkcie zodpovednej osoby (ZO / DPO). Nariadenie GDPR však ustanovilo pre niektoré subjekty vymenovanie ZO / DPO ako povinnosť. Takúto povinnosť majú napr. všetky školy, škôlky, orgány verejnej moci (napr. obce a vyššie územné celky), ako aj spoločnosti, ktoré spracúvajú osobné údaje vo veľkom rozsahu

Zodpovednou osobou (ZO / DPO) môže byť interný zamestnanec  alebo externý subjekt. Zodpovedná osoba je poradným orgánom, ktorý prevádzkovateľovi resp. sprostredkovateľovi radí, pomáha napr. aj pri uzatváraní sprostredkovateľských zmlúv, poskytuje mu podporu a informácie pri nastavovaní spracúvania osobných údajov. 

Prevádzkovateľ a sprostredkovateľ určia zodpovednú osobu (DPO) v prípade, keď:
- spracúvanie vykonáva orgán verejnej moci;
- hlavnými činnosťami sú spracovateľské operácie, ktoré si vyžadujú pravidelné a systematické monitorovanie dotknutých osôb vo veľkom rozsahu;
- hlavnými činnosťami prevádzkovateľa alebo sprostredkovateľa je spracúvanie osobitných kategórií údajov.

 

Využite možnosť externého výkonu zodpovednej osoby prostredníctvom našej spoločnosti, ktorá je najväčším poskytovateľom zodpovednej osoby na území SR.

V prípade záujmu o poradenstvo a služby nás kontaktujte prostredníctvom formulára, uvedenom nižšie.

Viac informácií o ponúkanej službe nájdete na stránke Zodpovedná osoba

 

Kontakt

Kontaktný formulár

Neviete sa rozhodnúť, ktoré z našich služieb naozaj potrebujete? Napíšte nám a my vám vytvoríme nezáväznú ponuku na mieru.

Mám záujem o služby:
GDPR
KS
KB
WB
BOZP
PO