Niektoré mobilné prehliadače napomáhajú phishingu

Niektoré mobilné prehliadače napomáhajú phishingu
10 Apríl 2021 GDPR

Niektoré mobilné prehliadače napomáhajú phishingu

Prehliadač Opera pracuje na zraniteľnostiach. Internetové prehliadače Yandex a Safari svoje zraniteľnosti už opravili. Riziko odcudzenia osobných údajov je vysoké.

Bezpečnostný expert Rafay Baloch našiel bezpečnostnú dieru v internetových prehliadačoch pre mobilné zariadenia. Podvodné stránky hackerov tak môžu vyzerať hodnoverne. Túto slabinu mali Safari a Yandex, pričom zraniteľnosť opravili. Internetový prehliadač Opera na oprave pracuje.

Pozor na phishing

Chyba v systéme dáva možnosť, aby hackeri ukázali iný názov webovej stránky, než jej skutočný názov. Túto chybu je možné využiť pri phishingu, pričom cieľom je získať osobné dáta ako prihlasovacie dáta alebo číslo platobných kariet.

Faktor hodnovernosti je pri phishingu veľmi dôležitý. Cieľom takéhoto útoku je presmerovať používateľa na podvodnú stránku, ktorá vyzerá ako pravá stránka. Po zadaní prihlasovacích údajov na podvodnú stránku, získa prístup k týmto údajom hacker a neskôr ich môže zneužiť.

Stačí aby obeť klikla na podvodný odkaz, ktorý obdrží cez správu alebo mailom. Pomocou škodlivého kódu sa upraví meno domény, aby nevzniklo podozrenie. Stal sa aj prípad kedy podvodná stránka zobrazila aj ikonu zámky, ktorá ukazuje zabezpečenie.

Pri mobilných prehliadačoch je riziko vyššie

Tod Beardsley riaditeľ bezpečnostnej spoločnosti Rapid7 sa vyjadril, že riziko podvodu na mobilných zariadeniach je vysoké. Pri zobrazení webových stránok na smartfónoch je malý priestor na zobrazenie bezpečnostných prvkov.

Dôležité je byť opatrný pri klikaní na podozrivé odkazy a zadávanie prihlasovacích údajov do týchto odkazov. Hackeri potom zneužijú situáciu na ukradnutie konta alebo odcudzenie osobných dát.

Kontaktný formulár

Vypracovanie Bezpečnostnej dokumentácie v zmysle GDPR od 139€ s poistením.

osobnyudaj.sk, s.r.o. Námestie osloboditeľov 3/A,
040 01 Košice

Nezáväzná cenová ponuka zadarmo

od 139€ s poistením

Poskytli sme služby
viac ako
11 500 klientom

Bezplatná cenová ponuka

Otázky a odpovede

Vážený klient, ak ste nenašli
to čo hladáte nevahajte
nás kontaktovať.

Kontaktovať