Do kyberbezpečnosti investujú malé aj veľké firmy čoraz viac peňazí

Do kyberbezpečnosti investujú malé aj veľké firmy čoraz viac peňazí
22 Marec 2021 GDPR

Do kyberbezpečnosti investujú malé aj veľké firmy čoraz viac peňazí

Kyberbezpečnosť vnímajú spoločnosti ako investičnú prioritu.

Medziročne môžeme vidieť nárast výdavkov na kybernetickú bezpečnosť pri malých, stredných, ale aj veľkých spoločnostiach. Aj napriek koronavírusu, ktorý znížil množstvo príjmov veľkej skupine firiem, chcú spoločnosti investovať do zabezpečenia svojich informačných systémov. Spoločnosť Kaspersky spravila analýzu ohľadom investovania do kybernetického zabezpečenia.

Do kyberbezpečnosti chcú investovať firmy viac peňazí

Podiel výdavkov na kybernetickú bezpečnosť stúpol pri stredných a malých podnikov z 23% až na 26% v roku 2020. V prípade veľkých spoločností bol zaznamenaný nárast z 26% na 29%. Až tri štvrtiny firiem predpokladajú, že ich rozpočet na zabezpečenie informačných systémov bude v priebehu troch rokov ešte navýšený.

 

Malé a stredné spoločnosti investujú viac peňazí do zabezpečenia aj napriek tomu, že ich rozpočty pre IT klesli z 1,02 milióna (rok 2019) na 930 000 eur (rok 2020). V prípade veľkých firiem bol pokles zo 63 miliónov eur na 46 miliónov eur.

 

Netreba podceňovať zabezpečenie IT systémov

 

V prípade monetárneho vyjadrenia, bolo vyčlenených malými a strednými podnikmi na kybernetickú bezpečnosť 234 000 eur a pri veľkých podnikoch 11,9 milióna eur. V analýze bolo uvedené, že financie investované do kybernetického zabezpečenia budú narastať. Nárast pri malých a stredných firmách o 12% a veľkých podnikoch v priemere o 11%.

 

Približne pätina spoločností, ktoré sa zapojili do prieskumu, sa vyjadrila, že ich výdavky na kybernetickú bezpečnosť budú na približne rovnakej úrovni ako v roku 2020.

 

Na zabezpečenie chce vyčleniť menej peňazí jedna z desiatich firiem.

 

Spoločnosť, ktorá vykonala prieskum radí firmám, ktoré chcú vyčleniť menej peňazí, aby využili každú jednu príležitosť na posilnenie svojej kyberbezpečnosti.

Kontaktný formulár

Vypracovanie Bezpečnostnej dokumentácie v zmysle GDPR od 139€ s poistením.

osobnyudaj.sk, s.r.o. Námestie osloboditeľov 3/A,
040 01 Košice

Nezáväzná cenová ponuka zadarmo

od 139€ s poistením

Poskytli sme služby
viac ako
11 500 klientom

Bezplatná cenová ponuka

Otázky a odpovede

Vážený klient, ak ste nenašli
to čo hladáte nevahajte
nás kontaktovať.

Kontaktovať